• Akcja SP 356

     • Zapraszamy 21 czerwca 2024 r. na GOFRY JAK NAD MORZEM.

      Całkowity dochód przeznaczony będzie na leczenie Pani Joasi.

     • TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI 2024

     • W dniach 15-19 kwietnia odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ KREATYWNOŚCI. Był to czas, w którym wszyscy uczniowie mieli okazję podejmować specjalnie przygotowane na tę okoliczność różnorodne, nietypowe i oryginalne wyzwania oraz aktywności.

      Poniedziałek 15 kwietnia upłynął pod hasłem - Damy i Eleganci. Uczniowie przygotowali wyjątkowe i kreatywne stylizacje z wykorzystaniem eleganckich elementów garderoby. To był dzień pełen klasy, stylu i szyku.

      We wtorek 16 kwietnia motywem przewodnim był Pomysłowy Prezent dla Przyjaciela. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać oryginalny prezent dla swojego kolegi lub koleżanki, włożyć go do specjalnie przygotowanego pudełka, a następnie został on dostarczony do adresatów szkolną pocztą. Ilość przygotowanych upominków była naprawdę zaskakująca!

      Środa 17 kwietnia była dniem akcji: Przywitaj się inaczej. Każda klasa miała za zadanie stworzyć nietypowe hasło, gest lub zabawę, która będzie ich wyjątkowym powitaniem! Takie rytuały wprowadzają pozytywną energię i dobrą atmosferę w klasie. Rozbudzają poczucie akceptacji i bezpieczeństwa.

      W czwartek 18 kwietnia odbył się Dzień Niezwykłego Nakrycia Głowy. Tego dnia liczyło się nie tylko to co uczniowie mają w głowie, ale i na głowie! Wielu zaskoczyło nas swoimi niebanalnymi nakryciami głowy- pojawiły się kaski, hełmy, kapelusze, opaski, peruki oraz mnóstwo innych niezwykłych pomysłów.

      Wydarzeniem wieńczącym Tydzień Kreatywności był odbywający się w piątek 19 kwietnia Festiwal Kreatywności. Klasowe reprezentacje złożone z 5 osób podjęły się wyzwania polegającego na wykonaniu z 5 elementów (kartki, sznurek, patyczki, nożyczki, taśma) wylosowanego przedmiotu. To był prawdziwy test i próba współpracy zespołowej, refleksu, kreatywności i nieszablonowego myślenia. Inwencja twórcza i wyobraźnia naszych Uczniów przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

      Dziękujemy całej Szkolnej Społeczności za udział w tym wydarzeniu i życzymy samych kreatywnych rozwiązań w codziennym życiu! :)

     • Tydzień Kwitnących Akacji

     • W dniu 25.04.2024 r. w naszej szkole obyły się 90-minutowe warsztaty  z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego i psychoedukacji dla uczniów klas ósmych.

       

      Były poruszane następujące tematy:

      - Jak radzić sobie ze stresem szkolnym i egzaminacyjnym?

      - Jak wzmacniać pewność siebie?

      - Jak poprawić samoocenę?

      Zajęcia prowadzone w ramach projektu Tydzień Kwitnących Akacji specjaliści ze stowarzyszenia  "Moja Białołęka".

       

      Stres pod lupą

      Warsztaty dla klas 8

      Podczas spotkań wzmacniane są postawy radzenia sobie ze stresem uczniów, wzmacniana jest ich pewność siebie i komunikacja interpersonalna. Warsztat wspiera uczestników w trudnych sytuacjach, identyfikując elementy zdrowa psychicznego, które pomagają zrealizować zamierzone cele.  Uczniowie ćwiczą sposoby podniesienia samooceny poprzez m.in. pokonanie negatywnego myślenia. Warsztat trwa przez 2 godz. dydaktyczne. Zawiera interaktywne ćwiczenia, dyskusję, naukę narzędzi, które pomagają odsunąć stres. Uczniowie uczą się m.in. jak:

      1. Fizycznie odsunąć się od źródła stresu i przerwać cykl.

      2. Psychicznie zdystansować się od sytuacji, zajmując umysł czym innym.

      3. Myśleć pozytywnie. Trzeba pomyśleć o najlepszej z możliwych reakcji na daną sytuację.

      Cele :   

      W wymiarze indywidualnym:

      1. Poszerzenie wiedzy. Rozwijanie umiejętności identyfikowania symptomów stresu.

      2. Nauka opanowania stresu. Poznanie technik bezpiecznego radzenia sobie ze stresem. 

      3. Wzmocnienie pewności siebie jako podstawa przeciwdziałania patologii i uzależnieniom.

      W wymiarze zespołowym:

      1. Nauka grupy pomocy osobie będącej w stresie. Techniki przełamywania stresu, dodawania odwagi osobie w stresie.

      2. Wzmacnia umiejętności  reagowania na stres.

      3. Dyskusja, poznanie, że nie tylko ja mam problem, ale sytuacje stresowe są normalne i odczuwalne dla wszystkich, nie tyko dla mnie.

      W wymiarze środowiskowym:

      1. Zwiększenie świadomości o sytuacjach stresowych oraz że negatywne rozładowanie napięć może prowadzić do zniszczenia życia.

      2. W przypadku gdy grupa tego potrzebuje - diagnoza, możliwość zidentyfikowania sytuacji stresowej, rozładowania napięć i poszukiwania rozwiązań poprzez mądrość grupy.

      3. Spojrzenie z perspektywy – przeciwdziałanie patologiom, uzależnieniom, używkom, sytuacjom niebezpiecznym i ryzykownym.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 356 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Warszawie
   • Sekretariat do spraw uczniów:
    22 675-25-94 w. 13
    poniedziałek, wtorek. : 8.00 - 16.00
    środa: 12.00 - 16.00
    czwartek, piątek: 8.00 - 16.00

    Sekretariat Dyrektora:
    22 675-25-94 w. 16
    poniedziałek : 8.00 - 16.00
    wtorek: 12.00 - 16.00
    środa - piątek: 8.00 - 16.00
   • ul. Głębocka 66
    03-287 Warszawa
    Poland