Reprezentacja SP 356 brała udział w turnieju piłkarskim im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Było to wydarzenie sportowo-edukacyjne, w którym wzięło udział 16 szkół podstawowych w tym także z Białegostoku, Opoczna czy Mińska Mazowieckiego. Upamiętniono bohaterów czasów II Wojny Światowej oraz czasów komunistycznych.
Aktualności
Turniej piłki nożnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
ZAPROSZENIE
Poświęcenie Sztandaru SP nr 356
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Punkty do nauki zdalnej dla uczniów z Ukrainy
Spotkanie autorskie z Agnieszką Kazałą
#NPRCz2.0
24 października 2022 roku odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką Agnieszką Kazałą, w którym udział wzięły dzieci z klas pierwszych. Agnieszka Kazała jest autorką wielu książek dla dzieci, takich jak na przykład: ,,Zegar z Miaukułką", ,,Nietoperz Leon", ,,Kram z marzeniami…" Jej ostatnia książka - ,,Rozwód to jeszcze nie koniec świata! Czy rodzice wciąż nas kochają, gdy już nie są razem?", porusza ważne i trudne tematy, istotne dla każdego dziecka, które dorasta w rozbitej rodzinie.
Centralnym punktem wydarzenia było przedstawienie kilku bajek w formule teatrzyku Kamishibai. Następnie autorka rozmawiała z dziećmi o tym, jak powstają książki, skąd bierze pomysły na ich pisanie, etc. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia wybranych przez siebie książek z dedykacją autorki.
Nauczyciele bibliotekarze
Z Sylwią Wojciechowską o biznesie
#NPRCz2.0
14 października 2022 roku gościliśmy w szkolnej bibliotece autorkę książki ,,Julek i dziura w budżecie". Tym razem zajęcia związane były z nową pozycją w twórczości pani Sylwii, z książką pt. ,,Julek i cały ten biznes".
Podczas zajęć dzieci poznały atrakcyjne metody oszczędzania, dowiedziały się, jak planować swój budżet, co to znaczy być świadomym konsumentem i dlaczego pożyczanie pieniędzy kosztuje.
Uczniowie dowiedzieli się również jak różnorodny może być biznes, kim jest przedsiębiorca i z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się ktoś, kto decyduje się założyć własną firmę. Wyjaśniła również znaczenie takich zwrotów jak: „być na etacie” lub „uprawiać wolny zawód”.
To, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to sposób poprowadzenia zajęć – autorka podzieliła się z dziećmi sposobami na edukację finansową, wspierała w dzieciach przedsiębiorczość i kreatywność, a wszystko poprzez zabawę i aktywność.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas czwartych.
Nauczyciele bibliotekarze
Pasowani na Czytelnika
#NPRCz2.0
1Jak co roku w październiku, Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, uczniowie klas I zostali pasowani na czytelników. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza imprez bibliotecznych.
Spotkanie rozpoczęło się od odczytania listu-wiersza pt. „List do dzieci” M. Terlikowskiej. Zadaniem uczniów było odgadnięcie, kto jest nadawcą listu. Po wysłuchaniu wiersza „Skarga książki” dzieci miały odpowiedzieć na pytanie, o co apelują książki. Następnie wzięły udział w krótkim teście z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai, którego celem było sformułowanie na podstawie ilustracji zasad dotyczących poszanowania książek.Dużo radości przyniosła zabawa dydaktyczna „Prawda czy też nie?”, w której nauczyciel czytał kolejno zdania na temat sposobów korzystania z książki, a zadaniem uczniów było ocenienie ich słuszności poprzez podniesienie tabliczki ze smutną lub wesołą minką. Nauczyciele bibliotekarze odbyli z uczniami krótką pogadankę również na temat regulaminu biblioteki szkolnej, jej zbiorów oraz zasad wypożyczania książek.
Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na koniec wszyscy za pomocą czarodziejskiej książki zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały w prezencie „Bilet powrotny do biblioteki”, który ma zapoczątkować wspólną całoroczną zabawę czytelniczą. Uczniom wręczono również „Wyprawkę Czytelniczą” w postaci dwóch książek, a to w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przygotowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czytelnicy mieli również okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę w bibliotece szkolnej i ta część uroczystości spotkała się z największym entuzjazmem.
Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej! Książki czekają!!!
Nauczyciele bibliotekarze
Spotkanie z Panem Adamem Studzińskim
#NPRCz2.0
Jak nie dać się nabrać handlowcom, czyli o ,,Chciejosztuczkach" Adama Studzińskiego
167 października 2022 roku odbyło się spotkanie z Panem Adamem Studzińskim, autorem takich książek jak: ,,Wiewiórczy zakątek", ,,Czwarta władza szóstej B", ,,Spytko Show – gadając z rzeczami" oraz ,,Chciejosztuczki". I właśnie tej ostatniej dotyczyła rozmowa. To w niej Adam Studziński przestrzega młodych czytelników przed negatywnym wpływem mediów, serwisów społecznościowych, reklamy. Demaskuje najczęstsze sztuczki marketingowe jak chociażby fałszywe promocje, ceny zakończone ‘99’, gratisy, reklamy, zbieractwo (naklejki, pluszaki, etc.).
Dzieci trafnie rozpoznawały, że lizak z zabawką, komiks z maskotką to żadne prezenty, skoro i tak za nie trzeba zapłacić. Następnie same spróbowały swych sił w tworzeniu reklamowych sloganów, sprzedaży wybranych produktów, itp. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli nabyć książkę ,,Chciejosztuczki" z dedykacją od autora.
Najlepsze podsumowanie spotkania, to opinia jednego z uczestników: „No, i takie lekcje powinny być!”.
Nauczyciele bibliotekarze
KONKURS
POMAGANIE MA MOC
10 Października
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
1Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Październik był miesiącem, kiedy w naszej szkole intensywnie promowaliśmy postawy sprzyjające zachowaniu zdrowia psychicznego. W klasie 6i przeprowadziliśmy warsztaty, podczas których uczniowie poznali zasady dbania o swój układ nerwowy, sposoby radzenia sobie ze stresem w życiu codziennym, a nawet produkty spożywcze, które warto wdrożyć w diecie, by zadbać o pracę swojego mózgu.
Uczniowie klasy 7b przygotowali gazetkę tematyczną poruszającą zagadnienia zdrowia psychicznego.
Anna Jóźwiak-Stalęga
Blanka Pakuła
Magda Kozioł
Lidia Borkowska
Archiwum Aktualności